Як працювати з OLX за безготівковим розрахунком

Як працювати з OLX за безготівковим розрахунком | OLX.ua

«Вибачте, але у мене — лише готівка». «Безготівкові кошти — це як?». «І взагалі що таке безготівковий розрахунок?». Вкрай малоймовірно почути сьогодні щось подібне, еге ж? Цифровізація стосується усіх сфер нашого життя, тож безготівковий розрахунок стає дедалі розповсюдженішим і зручнішим способом оплати товарів і послуг. У статті ділимося, як це працює, зокрема, на платформі OLX, які переваги безготівкових розрахунків та як ними користуватися, зберігаючи безпеку.

Що таке безготівковий розрахунок

Безготівковий розрахунок — це транзакція, у процесі якої кошти переказують із одного рахунка на інший без паперових купюр. Види безготівкових розрахунків охоплюють (однак не обмежуються ними) банківські перекази, платежі через мобільні застосунки, інтернет-банкінг тощо. 

У чому ж секрет його поширеності? Найперше — це зручність та здатність миттєво переказувати кошти на будь-якій відстані без потреби фізичної присутності сторін. А ще безготівкові розрахунки знижують ризик крадіжки чи втрати коштів, спрощують ведення обліку й відстеження витрат. Це корисно і для особистого застосування, і для бізнес-бухгалтерії. 

Впровадження та розвиток цифрових технологій уможливлюють подібні транзакції, завдяки чому вони стають доступнішими у різних сферах економіки. На OLX безготівковий розрахунок дає змогу користувачам оплачувати товари й послуги безпосередньо через платформу, гарантуючи зручність і безпеку.

Що таке безготівковий розрахунок | OLX.ua

Для кого підходить безготівковий розрахунок

Безсумнівно, це стане у пригоді всім, хто цінує насамперед зручність, швидкість і безпеку платіжних операцій. Тож хто саме із суб’єктів економічної діяльності неодмінно потребує подібного методу розрахунку?

  • Усі категорії юридичних осіб.
  • Фізичні особи, що не мають банківської карти для оплати.
  • Громадські, благодійні та бюджетні організації.
  • Нерезиденти.
  • Покупці послуг із розміщення банерної реклами.

Безготівковий розрахунок передбачає гнучкість та доступність грошових операцій для вищезазначених груп, сприяючи їхньому фінансовому зростанню та уможливлюючи більшу інтеграцію у світову економіку. А ще це неабияк полегшує процес онлайн-купівлі та оплати послуг через інтернет.

Переваги безготівкового розрахунку

Аби зрозуміти, чи такий метод справді вам підходить, проаналізуйте всі його вигоди. Щонайперше, ви матимете змогу виставляти рахунки на оплату, укладати договори та отримувати податкові накладні про грошові операції. А ще у вас буде доступ до актів наданих послуг за календарний місяць та формування єдиного акта виконаних робіт за всіма основними засобами компанії. Окрім цих конкретних переваг, є й загальні, необхідні будь-якому користувачеві.

  • Безпека: зниження ризику крадіжки готівки.
  • Зручність: оплата у будь-який час і з будь-якого місця.
  • Швидкість: миттєве зарахування коштів на рахунок одержувача.
  • Контроль витрат: легке відстежування витрат через банківські виписки.


Із очевидних недоліків, якщо їх узагалі можна так назвати, — лише відсутність опції оплати карткою. Зрештою, дедалі більший доступ до фінансових послуг сприяє тому, що безготівковий розрахунок стає вибором № 1 серед підприємців і споживачів. Особливо у віддалених та недостатньо обслуговуваних регіонах — через мобільний банкінг і цифрові платіжні платформи.

Як стати платником за безготівковим розрахунком на OLX

Для активації безготівкового розрахунку на OLX користувачам потрібно пройти верифікацію на платформі. Ми зробили цей процес простим та інтуїтивно зрозумілим, адже дбаємо про тих, хто нам довіряє. 

Щонайперше, необхідно додати власні реквізити: назву компанії, адресу, індекс, місто та область, код ЄДРПОУ, ІПН, вказати ПІБ підписанта та чи є він платником ПДВ. Далі фіксуєте контактні дані: номер телефону, електронну пошту, — й обираєте спосіб доставлення документів.

Активуйте відповідну опцію у налаштуваннях оплати. Щоб перевірити, чи все працює, перейдіть у розділ «Ваші оголошення», знайдіть поле «Поповнити гаманець» і колонку «Рахунок-фактура». Це все — готово.

Як стати платником | OLX.ua

На що варто звернути увагу під час оплати

Насамперед перевірте точність реквізитів отримувача: ім’я, номер рахунка та інші ідентифікаційні дані, як-от SWIFT або IBAN для міжнародних операцій. Адже, припустившись помилки, ви можете втратити кошти. Візьміть до уваги й термін зарахування коштів на рахунок.

Ще декілька важливих моментів.

  1. Оплата за безготівковим розрахунком має надходити від того платника, для якого виставлено рахунок.
  2. У призначенні платежу необхідно вказати його номер.
  3. Внесено має бути саме ту суму, на яку оформлено рахунок.
  4. Для кожної наступної оплати — новий рахунок.
  5. Щоб поповнити обліковий запис, потрібно виставити і сплатити окремий рахунок.

Окрім того, слід бути уважними й щодо комісій і зборів, які можуть бути застосовані до вашого платежу. Зокрема, за переказ і комісію отримувача. А ще — збори за конвертацію валют. Перш ніж підтвердити платіж, переконайтеся, що ви повністю розумієте, якими можуть бути витрати, та погоджуєтеся на це.

Зрештою, не забувайте зберігати підтвердження про здійснення платежу: SMS-повідомлення, електронну квитанцію або іншу документацію, що буде доказом у разі будь-яких запитань чи непорозумінь із отримувачем коштів або банком.

На що варто звернути увагу | OLX.ua

Безпечне застосування безготівкового розрахунку

Насправді помилки у процесі безготівкового розрахунку можуть спіткати будь-кого. Навіть досвідченого користувача.

Серед типових проблем:

  • неправильно вказано номер рахунка, або його взагалі немає;
  • оплату здійснено на неактуальний рахунок;
  • недогляд щодо суми оплати (нестача чи надлишок).

Однак у будь-якій ситуації знайдеться рішення. Найдоцільніше — оформити лист-уточнення платежу. Там ви зазначите всі необхідні дані, аби розрахунок було зроблено коректно, відповідно до чинного законодавства. Лист надсилають на електронну пошту та у сервіс «Вчасно», а тоді поповнюють обліковий запис. Так діють у разі, якщо сума оплати не перевищує 10 000 гривень.

Натомість, якщо у вашому рахунку відсутні платежі, за якими немає змоги визначити, якого саме облікового запису стосується оплата (вказано іншого платника без номера рахунка), або ж оплата надійшла не від платника, який зазначений у рахунку, — варто сформувати лист-повернення. Зауважте, що з моменту оплати має минути понад 5 днів. 

Ми отримаємо сигнал про проблемну оплату, проінформуємо клієнта про неможливість переказу та сповістимо щодо подальших кроків. А саме: заповнення реквізитів, підписання листа ЕЦП і надсилання через сервіси «Вчасно» або «M.E.Doc». Після перевірки буде оформлено повернення коштів.

Окрім того, варто дотримуватися цих декількох простих правил.

  • Використовуйте надійні, захищені паролі та регулярно їх змінюйте.
  • Не передавайте свої банківські дані іншим особам і не залишайте їх на ненадійних сайтах.
  • Переконайтеся, що ваше інтернет-з’єднання захищене (особливо під час здійснення платежів).

У разі будь-яких неправильних транзакцій або підозри на шахрайство без зволікання звертайтеся до служби підтримки OLX.

Що таке акт наданих послуг

Акт наданих послуг — це документ, який підтверджує виконання робіт або надання послуг між постачальником та клієнтом. Він є основною підставою для безготівкового розрахунку. Поговоримо трішки про особливості його укладання.

  • Акт наданих послуг формується автоматично в ніч із останнього календарного дня звітного місяця на перше число наступного місяця періоду.
  • Сума дорівнює сумі вартості послуг, придбаних у межах календарного місяця за всіма обліковими записами клієнта.
  • Надання акта до закінчення календарного місяця не передбачено.
  • Залишок внесеного авансу відображено в акті звірки станом на кінець звітного місяця. Він може відрізнятися від даних облікового запису, якщо у поточному місяці вже відбулися платежі та купівля послуг на OLX.
  • Підписані акти надсилаються у сервіси «Вчасно» або «M.E.Doc» третього робочого дня місяця, наступного за звітним. Притім врахуйте, будь ласка: тимчасово, поки діє воєнний стан, паперові документи не надсилаємо.
Чи потрібно укладати договір | OLX.ua

Чи потрібно укладати договір

Здійснення безготівкового розрахунку передбачає укладання договорів між покупцем та продавцем або клієнтом і постачальником послуг. Договір є правовою основою для операції та гарантує юридичний захист обом сторонам. У цьому документі чітко визначено їхню відповідальність за невиконання або неналежну реалізацію умов угоди, а ще — ймовірні наслідки. Безперечно, це є і додатковим стимулом для відповідального виконання зобов’язань.

Найчастіше укладання договорів ініціюють саме клієнти, рідше — OLX. Тут передбачено таку послідовність.

  1. Вам надійде шаблон договору із частково внесеними реквізитами. Потрібно буде ввести банківські дані.
  2. У разі, якщо є потреба щось відкоригувати, зробіть це у режимі «Пропонування». Наші юристи та фінансисти розглянуть ваші пропозиції змін і запропонують варіанти рішення. 
  3. Дату й номер буде присвоєно після остаточного погодження.
  4. Договір, як і інші документи, підписують через сервіси «Вчасно» або «M.E.Doc».

Зазначимо, що для певних різновидів діяльності визначено законодавчі вимоги щодо обов’язкового укладання договорів, які регулюють відповідні нормативно-правові акти. Подібне регулювання має на меті захистити права споживачів та гарантувати прозорість економічних операцій.

Висновок

Безготівкові розрахунки в Україні, зокрема на платформі OLX, мають численні переваги для користувачів, серед яких насамперед — зручність, швидкість і безпека під час здійснення операцій. Активно використовуючи ці можливості, покупці та продавці мають змогу ефективно вести бізнес, оптимізувати платіжні процеси й захищати кошти. 

Слід притім пам’ятати і про правила безпечної роботи з безготівковими розрахунками та необхідність відповідально ставитися до процесу вибору послуг і виконання платежів. OLX дбає про своїх клієнтів, тож на кожному з етапів передбачено можливість скористатися фаховою допомогою, щоб усі документи були впорядковані, а бізнес отримував кошти швидко й без жодних ризиків.

    Вашу заявку відправлено
    Помилка