Як відкрити бізнес з продажу настільних ігор

Як відкрити бізнес з продажу настільних ігор

А от коли ви грали в будь-яку гру без гаджетів? Складно пригадати? Настілки стали невіддільною частиною сучасної культури, привертаючи увагу й дорослих, і дітей. Однак їхня популярність поступово спадає завдяки соцмережам та диджитал-розвагам. Саме з огляду на це чимало підприємців не впевнені щодо власної справи у такій ніші. Та чи є насправді майбутнє у цього напрямку? У статті розповімо, чи варто сьогодні відкривати магазин настільних ігор.

Стаття написана експертами OLX в рамках нової освітньої платформи для підприємців PrivatBank Business Platform.

Дослідження ринку

Гейміфікація в бізнесі підвищує інтерес до ігор, адже компанії використовують ігрові методики для покращення командної роботи та навчання персоналу. Ринок настільних ігор активно розвивається. Попит зростає з кожним роком попри конкуренцію з гаджетами. Тож відкриття власного магазину може стати вигідною інвестицією. Однак слід дотримуватися певних рекомендацій.

Аналіз ринку настільних ігор

Згідно з даними OLX, попит на настільні ігри в Україні за минулі декілька місяців дещо знизився. Однак ці низхідні показники є незначними. Скажімо, в січні 2024 року було розміщено 26 275 оголошень, отримано 32 635 відгуків та здійснено 3 373 доставки. А в липні — 22 272 оголошення, 20 288 відгуків та 2 177 доставок.

Серед основних трендів — зростання інтересу до кооперативних і стратегічних настільних ігор. Наприклад, ігри бізнес-тематики стали популярними серед молоді, яка розвиває навички управління та прийняття рішень. Саме тому цей бізнес потребує глибокого розуміння ринку, його новинок і тенденцій, а також постійного оновлення асортименту.

Гейміфікація в бізнесі | OLX.ua

Цільова аудиторія

Щонайперше слід зазначити, що вона є надзвичайно широкою, охоплюючи різні вікові групи та соціальні сегменти. Здебільшого настілки купують люди віком від 18 до 35 років. Крім того, популярними є і сімейні ігри, призначені для проведення дозвілля з дітьми, та інтелектуальні ігри для дорослих, що полюбляють складні логічні завдання.

Потенційними клієнтами вашого магазину можуть бути і завзяті геймери, і ті, хто шукає нові способи провести час з друзями чи родиною. Важливо враховувати їхні інтереси та поведінкові характеристики. Асортимент слід сегментувати під кожну з потенційних категорій споживачів.

  • Ігри з картками, кубиками та іншими об’ємними елементами чудово підійдуть для аудиторії з дітьми.
  • Ігри про бізнес — для всіх, хто прагне розвивати підприємницьке мислення.
  • Стратегічні ігри — найкращий варіант для компанії друзів або ж щоб зібратися у родинному колі.

Орієнтуючись на такий розподіл, ви відберете для продажу відповідні ігри та залучите конкретну цільову аудиторію.

Підготовка до старту

Щойно ви визначите цільову аудиторію та проаналізуєте ринок — час готуватися до відкриття бізнесу. Крім підбору асортименту, потрібно буде розрахувати й фінансові ресурси, а також підготуватися до реєстрації. Далі наведемо приклад бізнес-плану магазину настільних ігор і розповімо, як його зареєструвати та скільки на це необхідно коштів.

Бізнес-план

Бізнес-план відкриття магазину настільних ігор — один із етапів, від якого залежить успіх. Він містить три основні частини. Фінансовий план охоплює розрахунок інвестицій для старту, планування доходів і витрат, а також оцінку окупності проєкту. Маркетинговий план визначає стратегії просування, включно з використанням інтернет-магазину та соціальних мереж. Операційний план охоплює всі процеси, пов’язані з веденням бізнесу: від закупівлі товару до обслуговування клієнтів.

Приблизний розрахунок витрат для запуску бізнесу передбачає такі компоненти:

  • оренда приміщення — в середньому 18 000 гривень (тут — детальніше про ціни на комерційну нерухомість);
  • облаштування простору — 30 000 гривень (полиці для асортименту та інші меблі);
  • закупівля обладнання й інвентарю — щонайменше 50 000 гривень;
  • перша партія товарів — приблизно 90 000 гривень;
  • рекламні витрати та розробка власного сайту — 30 000 гривень;
  • виготовлення вивіски — 15 000 гривень;
  • заробітна плата трьох співробітників — 50 000 гривень;
  • резервний фонд — 30 000 гривень на непередбачувані витрати.

Тож для відкриття магазину з нуля необхідно приблизно 320 000 гривень. Зрештою, готовий бізнес-план магазину стане ефективним інструментом на шляху до успішного бізнесу.

Юридичні аспекти

Традиційно наголошуємо, що реєстрація бізнесу — важливий юридичний крок на шляху до відкриття власної справи. А отже, магазин настільних ігор — не виняток. Спершу потрібно визначити форму власності (наприклад, ФОП або ТОВ), залежно від масштабів вашого бізнесу та податкових пільг.

Окрім реєстрації, необхідно отримати ліцензії й дозволи для ведення торговельної діяльності (якщо ви плануєте відкривати офлайн-магазин, орендуючи чи купуючи приміщення). Особливу увагу слід приділити дотриманню авторських прав на продукцію в разі виробництва власних настільних ігор. Чому? Юридичне забезпечення бізнесу на етапі відкриття допоможе уникнути майбутніх проблем і конфліктів, зокрема й фінансових.

магазин настільних ігор | OLX.ua

Фінансові питання

Оцінка стартового капіталу є ще одним завданням під час підготовки до відкриття магазину настільних ігор. Для початку вам знадобиться орієнтовна сума інвестицій, яка покриє витрати на оренду приміщення, закупівлю товару, маркетинг і заробітну плату співробітникам (про це ми вже розповіли вище).

Однак, крім власних коштів, ймовірно, будуть потрібні інвестиції. Їх пошук передбачає залучення партнерів, отримання кредитів тощо. Важливо оцінити й постійні витрати на утримання бізнесу, як-от оренду, комунальні платежі та податки. Грамотне фінансове планування забезпечить стабільний розвиток бізнесу та постійний плюс у бюджеті.

Управління товаром

Отже, всі підготовчі етапи пройдені успішно. Час зайнятися асортиментом та його збутом. До речі, розмаїття пропозиції формуватиме стабільний попит і потік клієнтів у вашому магазині.

Асортимент продукції

Важливо обрати ті ігри, що відповідають інтересам вашої цільової аудиторії, враховуючи і бестселери, й новинки. Це допоможе залучити більше клієнтів, а старі-добрі ігри (як-от «Монополія») завжди приваблюватимуть любителів зіграти у щось знайоме і навіть ностальгічне. Крім того, варто зважати й на якість і різноманітність продукції, щоб задовольнити потреби різних груп покупців.

Підготували для вас перелік із десяти найпопулярніших настільних ігор, що досі залишаються улюбленими серед гравців різного віку, статі та незалежно від інтересів.

  • «Монополія» (Monopoly).
  • «Каркасон» (Carcassonne) — гра зі створення середньовічного ландшафту, де гравці будують дороги, міста і монастирі.
  • «Колонізатори» (Catan) — стратегічна гра, де заселяють нові землі, збирають ресурси й торгують.
  • «Діксіт» (Dixit) — гра на асоціації, де потрібно здогадатися, яка картинка відповідає підказці ведучого.
  • «Цивілізація» (Civilization) — епічна стратегічна гра, де розвивають власні цивілізації від стародавніх часів до сучасності.
  • «7 чудес» (7 Wonders) — розвиток цивілізації, де гравці обирають картки для побудови своєї імперії.
  • «Азул» (Azul) — абстрактна стратегічна гра, де гравці займаються викладанням мозаїки з плиток.
  • «Гра престолів» (A Game of Thrones: The Board Game) — стратегія, що базується на популярній книзі й серіалі, де гравці борються за контроль над Вестеросом.
  • «Саботер» (Saboteur) — гра на стратегічне мислення, де гравці або будують шахту, або саботують інших.
  • «Уно» (UNO) — проста й динамічна карткова гра, де потрібно першим позбутися всіх своїх карт.

Відповідний підбір асортименту забезпечить вашому магазинові високу конкурентоспроможність на ринку та хороший прибуток.

бізнес-ігри | OLX.ua

Виробництво власних ігор

Процес передбачає розробку концепції, вибір матеріалів, тестування прототипу та пошук партнерів. Для початку слід поміркувати, яка тема вам близька. Якщо маєте намір створювати, наприклад, бізнес-ігри, то варто детально продумати цікаву механіку, щоб це не було повторенням популярних пропозицій.

Це цілком може стати додатковою перевагою для вашого бізнесу. Створення унікальних продуктів дозволить виділитися на ринку та запропонувати клієнтам щось справді нове й оригінальне. А ще виробництво власних ігор дає змогу залучити клієнтів, зацікавлених у підтримці локальних брендів, що сприятиме розвитку вашої справи.

Вибір постачальників

Вибір надійних партнерів — основа успішного бізнесу. Ви можете співпрацювати і з виробниками, і з дистриб’юторами, щоб забезпечити магазин якісною та різноманітною продукцією. Важливо звернути увагу на умови співпраці, ціни, терміни постачання і гарантії. Надійні постачальники підтримуватимуть стабільний асортимент. Це дозволить уникнути проблем з товаром. Завжди має бути вибір у кожній тематиці ігор. І бажано, щоб щонайменше 2 одиниці однакового товару можна було знайти в магазині чи на складі.

Організація продажів

Чи знаєте ви, що є основним бар’єром перед покупкою настілки? Так, ціна. Саме тому продаж настільних ігор має вдало балансувати між вартістю та якістю. Ця рівновага допоможе вам виділитися з-поміж конкурентів. Крім того, важливо, щоб магазин був привабливим і просторим. Запропонуйте покупцям спробувати деякі ігри, роздивитися їхні елементи тощо.

Вибір місця для магазину

Ви можете обрати між онлайн-магазином та офлайн-магазином, залежно від ресурсів та цільової аудиторії. Інтернет-магазин настільних ігор дає перевагу в охопленні ширшої аудиторії та зниженні витрат на оренду. Проте офлайн-магазин є не лише торговельною точкою, а й місцем для проведення ігрових заходів і клубних зустрічей. Вибір вигідної локації для офлайн-магазину, наприклад, у центрі міста або в популярному торговельному центрі, допоможе залучити більше відвідувачів та збільшити продажі.

Онлайн-продажі

Власний вебсайт або використання популярних маркетплейсів забезпечить зручний доступ клієнтів до вашого асортименту та спростить процес замовлення. Окрім того, онлайн-продажі дозволяють ефективно аналізувати поведінку клієнтів, проводити акції та персоналізувати пропозиції, що значно підвищує рівень лояльності та збільшує обсяг продажів. Як бачите, це дієвий інструмент аналізу, який можна поєднувати і з офлайн-діяльністю.

Маркетингова стратегія

Реклама в соціальних мережах є одним із найефективніших інструментів просування, щоб швидко охопити вашу цільову аудиторію. Не бійтеся експериментувати, однак радимо заручитися підтримкою фахівців у сфері маркетингу, щоб усі ваші пропозиції були вдалими, а також фінансово та репутаційно вигідними. Проведення акцій, розіграшів та спеціальних пропозицій сприяє залученню нових клієнтів та збільшенню продажів. А використання influencer marketing із залученням лідерів думки допоможе просувати продукцію серед молоді, що є основним споживачем настільних ігор.

Обслуговування клієнтів

Асортимент — це, звісно, першочерговий важіль успіху. Проте, якщо рівень вашого сервісу буде недостатньо високим, покупці можуть і не повернутися за новенькою партією ігор. Що зробити, щоб цього уникнути? Зібрали декілька порад.

Підтримка клієнтів

Щонайперше переконайтеся, що ваші продавці компетентні, і завжди прагнуть порадити й допомогти. Це стосується і офлайн-, і онлайн-торгівлі. Поміркуйте й над створенням служби підтримки. Вона допоможе забезпечити швидке й ефективне розв’язання будь-яких питань і проблем клієнтів. Задля зручності служба підтримки має бути доступною через різні канали: телефон, електронну пошту, соціальні мережі та чат на сайті.

Пам’ятайте: wow-сервіс — це не лише про заклади громадського харчування чи салони краси. Магазинів це також стосується. Важливо, щоб клієнти хотіли повернутися до вас знову.

Готовий бізнес-план магазину | OLX.ua

Зворотний зв’язок

Усім нам важливо, щоб до нас дослухалися. Збір та аналіз зворотного зв’язку від клієнтів є невіддільною частиною розвитку, зокрема, й магазину настільних ігор. Регулярний аналіз відгуків допоможе виявити слабкі місця в сервісі та покращити якість обслуговування. Слід активно заохочувати клієнтів залишати відгуки, пропонуючи бонуси або знижки.

Підсумуємо

Відкриття магазину настільних ігор — захопливий і перспективний бізнес, який потребує ретельної підготовки та виважених рішень. І навіть в епоху віртуальної реальності й гаджетів їх все ще купують люди різного віку, статі та статусу. Готовий бізнес-план магазину дозволить вам чітко організувати процес відкриття і розвитку власної справи в цій ніші, надалі забезпечуючи стабільний дохід і зростання.

Однак пам’ятайте, що успіх у продажах настільних ігор залежить і від вашого бажання розвиватися, впроваджувати нові ідеї та постійно вдосконалювати свій продукт. Чи це стосується підібраного асортименту, чи створення своєї гри — ваша гнучкість і креативність значною мірою визначатимуть результат. Розвивати бізнес легко з OLX!

PrivatBank Business Platform

Читайте інші статті на освітній платформі для підприємців та реєструйтесь на курс Школа Експорту, який допомогає компаніям та ФОП підготуватися для експортної діяльності.

    Вашу заявку відправлено
    Помилка