Альтернативний транспорт: що обирають українці сьогодні

Альтернативний транспорт: що обирають українці сьогодні | OLX.ua

Автомобіль — ледь чи не найважливіший винахід попередніх ста п’ятдесяти років, погодьтеся. Адже це — про мобільність, рух і передові технології. Від самого початку автомобілебудування провідні виробники беззмінно борються за увагу споживачів, постійно пропонуючи новинки й цікавинки. Оскільки зараз тенденції екосвідомості набувають дедалі більшого поширення, то люди часто обирають саме альтернативний транспорт. Нічого дивного, зрештою, — це відповідає сьогоденній потребі в екологічно чистих, фінансово вигідних і зручних способах пересування. 

В Україні, як і в низці інших країн світу, також чимало уваги приділяють мобільності та розвитку відповідної інфраструктури. Так з часом створюється альтернатива традиційним автомобілям і громадському транспорту. Чим це зумовлено, та які варіанти є найпоширенішими — розповідаємо у статті.

Огляд альтернативних транспортних засобів

Велосипед, мотоцикл, електросамокат, оренда яких дедалі частіше приваблює українців, — найрозповсюдженіші різновиди альтернативного транспорту нині. І цей тренд набирає обертів невипадково. Через завантаженість доріг, щоденні затори і здебільшого застарілу інфраструктуру, особливо в історичних центрах із вузькими вуличками та одностороннім рухом, традиційні автомобілі не лише незручні, а й навіть невигідні. 

Огляд альтернативних транспортних засобів | OLX.ua

Тож цілком природно, що водії зацікавлені в тому, щоб не застрягати десь посеред шляху, а також мінімізувати витрати часу й коштів на пальне. Рішенням стають альтернативні транспортні засоби. Зупинимося докладніше на найпоширеніших із них.

Електросамокати

Електросамокати, зокрема їхня оренда, доволі швидко набули попиту в Україні. А все завдяки мобільності, простоті використання й екологічності. Це найкращий транспорт для міста, на думку багатьох. Серед переваг — низькі витрати на експлуатацію та можливість оминати міські затори. Проте є і недоліки: обмежена дистанція пробігу на одному заряді та певна залежність від погодних умов. 

На українському ринку поширені електросамокати виробників Xiaomi, Segway та Acer. Ціни на цей транспорт різняться відповідно до характеристик. Простіші моделі обійдуться вам від 14 тисяч гривень. Середня вартість моделей середнього сегменту сягає 17–24 тисячі гривень. Найдорожчих — 50 тисяч гривень. 

Загалом кожен споживач має змогу знайти щось на власний смак. 2023 року на OLX статистика запитів за словом «електросамокат» становила 38 851. Користувачі розмістили 7 888 оголошень із цим товаром, медіанна ціна якого — 9 тисяч гривень. Однак ані 2023-го, ані цьогоріч (станом на сьогодні) навіть кращі електросамокати не увійшли до трійки найпоширеніших товарів на OLX.

Велосипеди

Традиційні велосипеди й далі є улюбленим засобом пересування серед українців. Така активність добре впливає не лише на здоров’я, а й на довкілля, погодьтеся. Хоча це й незручно для тривалих поїздок, проте чудово пасує міському темпу життя за сприятливої погоди. Найрозповсюдженіші на ринку моделі — Titan, Crossride, Orbea Onna та Discovery Rider. Новий велосипед можна придбати щонайменше за 5–6 тисяч гривень, а найдорожчий — у середньому за 80 тисяч гривень. 

Велосипеди | OLX.ua

Ентузіасти, які полюбляють гірський екстрим, ладні витрачати й 300 тисяч гривень на професійний транспорт. Як бачимо, велосипеди у такому разі, з погляду фінансів, — прямий конкурент автомобілям. Цього року вони посідають друге місце у рейтингу запитів користувачів на OLX (232 360 пошукових запитів). Загалом розміщено 64 009 оголошень, а медіанна ціна на товар — 5 тисяч гривень.

Електровелосипеди

Цей транспортний засіб поєднує у собі переваги традиційних велосипедів із електричним приводом. Завдяки подібному рішенню легко долати підйоми та розширювати дистанцію без докладання значних фізичних зусиль. Проте серед недоліків — вища ціна та більша вага, порівнюючи зі звичайними велосипедами. Maxxter, Leon, Corso — найпоширеніші й найдоступніші на ринку України. 

Скільки це коштує? Орієнтовно 22 тисячі гривень, що втричі більше від звичайного велосипеда. Так, є моделі й за 70, і навіть 350 тисяч гривень, однак це вже альтернатива для професійних водіїв. 53 155 — така кількість пошукових запитів зафіксована цьогоріч щодо електровелосипедів. Минулого року на OLX користувачі розмістили 3 687 оголошень, а медіанна ціна становила 26 500 гривень. Як бачимо, навіть ціни на вживані найкращі електровелосипеди є доволі високими.

Електровелосипеди | OLX.ua

Мотоцикли

Ось вони — лідери в рейтингу товарів за кількістю пошукових запитів 2023-го (287 480) та 2024-го (355 837). Порівняння популярності запитів свідчить про те, що мотоцикли приваблюють українців насамперед мобільністю в міських умовах. Вони легко маневрують і займають менше місця під час паркування. Проте цей різновид транспорту є недосконалими з погляду особистої безпеки. А ще зимовий період помітно обмежує їхнє використання як основного засобу пересування. 

Які є види транспорту, доступні на ринку? В Україні розповсюджені мотоцикли брендів Viper та Geon. Секрет — у надійності, доступності запчастин і широкому діапазоні моделей, що задовольняють різні потреби та уподобання водіїв. Мінімальна вартість такого «залізного коня» коливається в межах 45 тисяч гривень (зазвичай у середньому це 1200 доларів). Вживані ж мотоцикли — непогана альтернатива для тих, хто шукає бюджетний варіант. На OLX минулого року було розміщено 25 420 оголошень, а медіанна ціна становила 38 тисяч гривень.

Тенденції та перспективи 

Дедалі більшого поширення в Україні набуває оренда велосипедів. А заразом із нею — і створення велосипедних доріжок та спеціально відведених зон для електросамокатів. Подібне свідчить про бажання підтримувати екологічний спосіб життя. У соцмережах молодь активно пропагує такий лайфстайл, що й породжує пропозицію. Громадські ініціативи та підтримка місцевою владою розвитку відповідної для альтернативного транспорту інфраструктури відіграють чи не вирішальну роль у цьому процесі. Адже саме з таких джерел виділяють бюджет на міський благоустрій.

Питання зниження впливу традиційного транспорту — не лише новий тренд, а й цілком закономірна трансформація суспільних настроїв. Сьогодні ми з вами є свідками всесвітніх суспільних і технологічних змін, що мають на меті знизити нищівний вплив інновацій на навколишнє середовище. А ще подібні транспортні засоби дарують позитивні емоції та приємні спогади. Погодьтеся: спільну поїздку з друзями на електросамокаті улюбленими місцями вашого міста ви запам’ятаєте надовго!

Де найчастіше купують альтернативні види транспорту

Велосипеди, електросамокати, мотоцикли — які регіони є лідерами їхнього збуту? Минулого року найбільшу кількість оголошень зафіксовано у Київській (11 802), Львівській (6 354) і Дніпропетровській (5 600) областях. Усі ці оголошення стосувалися велосипедів. Публікації про мотоцикли підтверджують подібну тенденцію. Натомість на мопеди і скутери був запит на Одещині (1 818) та Дніпропетровщині (1 521). І цьогоріч поки що утримуються такі самі позиції.

Де найчастіше купують альтернативні види транспорту | OLX.ua

Де вигідніше купувати альтернативний транспорт? Найдорожче велосипеди минулого року коштували у Чернівецькій (16 000 гривень), Закарпатській (7 000 гривень) і Львівській (6 083 гривень) областях. Найдешевші натомість були на Полтавщині (3 500 гривень), Кіровоградщині (3 000 гривень) та Сумщині (2 900 гривень). 

Запит на електровелосипеди продемонстрував схожі результати. Йдеться про тяжіння до вищих цін на заході: у Чернівецькій (41 500 гривень), Закарпатській (38 500 гривень) та Івано-Франківській (35 000 гривень) областях. Найнижчу вартість зафіксовано на Херсонщині (15 500 гривень), Волині (14 990 гривень) та Кіровоградщині (13 700 гривень).

2023 року Вінницька, Львівська та Волинська області показали найвищі ціни на електросамокати: 10 000 гривень. Найдешевший транспорт у цій категорії можна було придбати на Миколаївщині (6 245 гривень), Сумщині (5 500 гривень) та Херсонщині (4 295 гривень). 75 670 гривень — це якщо про найвищу медіанну ціну на мотоцикл (на Київщині). Натомість найнижчу — 23 885 гривень — бачимо у Чернігівській області.

Висновок

Альтернативний транспорт — перспективний глобальний тренд, і Україна нарівні з іншими країнами крокує в ногу зі змінами, що вже на часі. Альтернативні види транспорту стрімко набирають розповсюдження. Розвиток інфраструктури та підтримка громадськості з боку уряду підвищують доступність і можливість використання різних видів транспорту. 

Неодмінно пам’ятайте, що необхідно дотримуватися таких самих правил дорожнього руху, як і під час керування звичайним авто. Адже насамперед — безпека. А придбати бажану модель є змога й за помірну ціну. Зорієнтуйтеся краще, розглянувши оголошення на OLX. Бути екосвідомими легко разом із нами!

    Вашу заявку відправлено
    Помилка