Як розпочати швейний бізнес

Як розпочати швейний бізнес | OLX.ua

У наш час чимало людей прагнуть відшукати свою нішу для підприємницької діяльності. У цьому плані доволі вдалою ідеєю можна назвати швейну справу. В останнє десятиліття швейний бізнес в Україні — один із найбільш популярних у сфері обслуговування. А якщо взяти до уваги, що попит на швейну продукцію завжди високий, то навіть у періоди загальної економічної нестабільності можна розраховувати на непогані перспективи розвитку.

Як заробити на пошитті постільної білизни, одягу чи інтер’єрного текстилю? Чи вигідно шити постіль вдома для продажу? Усе про швейний бізнес в Україні розкажемо у цій статті.

Ідеї швейного бізнесу

Швейна справа — сегмент, у якому можна реалізувати декілька варіантів бізнесу: від формату фабрики до приймання індивідуальних замовлень на пошиття вдома. Якщо ж говорити про бізнес-ідеї, які потребують не надто великих вкладень і порівняно прості в реалізації, то це може бути:

  • цех із пошиття;
  • швейний бізнес вдома;
  • власне ательє.

Швейний цех — ідея цікава для тих, хто на початковому етапі готовий до суттєвих фінансових вкладень (від 10 тис. у о.). Також доведеться подбати про закупівлю великої кількості обладнання, оренду приміщення, пошук найманих працівників.

Швейка вдома — те, із чого розпочинає більшість швачок. Для когось таке заняття є додатковим джерелом доходів, хтось перетворює шиття на свою основну діяльність. У переліку того, що можна шити на дому — від дрібних інтер’єрних аксесуарів до верхнього одягу. Головне, мати необхідні навички та відповідне устаткування. Обираючи такий вид бізнесу, вдасться заощадити на зарплатні найманим працівникам і оплаті за оренду приміщення. З недоліків такого формату роботи — житло (особливо якщо воно невелике) перетворюється на швейний цех. Крім того, клієнти часто відмовляються платити за роботу «домашньої» швачки стільки ж, як за послуги ательє.

Власне ательє — це щось середнє між цехом і шиттям вдома. Робота в такому форматі вже сприймається клієнтами як щось серйозніше, водночас на організацію бізнесу доведеться витратити менше зусиль і коштів, ніж для відкриття цеху.

Що шити?

Що вигідно шити на продаж? Це питання виникає у всіх, хто роздумує про відкриття власної справи у швейному сегменті. Варіантів, які можна реалізувати в умовах навіть невеликого ательє, чимало. Серед того, що можна шити на продаж і що завжди в попиті:

  • одяг на індивідуальне замовлення;
  • гардини, штори, ламбрекени;
  • постільна білизна.

Один із головних страхів чи не кожного, хто тільки планує власну справу — де шукати клієнтів. Тут варіантів теж декілька: від «сарафанного радіо» до платної реклами. Також можна розмістити оголошення про свій бізнес на OLX, де пропозицію ательє зможуть побачити тисячі потенційних клієнтів і партнерів з усіх куточків України.

Витрати для відкриття бізнесу

Ательє як бізнес вигідне тим, що на старті можна не вкладати значні суми, а спершу перевірити дієвість вибраної бізнес-моделі. Однак розпочинати «наосліп» і вкладати гроші в розвиток ательє хаотично — теж не вихід. Продуманий бізнес-план швейної майстерні — половина майбутнього успіху. Цей фінансовий документ дасть можливість чітко окреслити потенційні витрати, визначити, на яких статтях можна заощадити, а на чому економити не варто.

Обсяг стартових вкладень залежить від фінансових можливостей та вибору особи, яка започатковує бізнес. Якщо завдання — запустити бізнес із мінімальними початковими витратами, то можна обійтися купівлею швейної машинки, оверлока, набору ножиць, ниток. Далі поступово розширювати свій швейний арсенал, облаштовувати примірювальну, докуповувати стелажі, розширювати запаси тканин, вкладатися в рекламу тощо.

За умови відкриття бізнесу з мінімальним оснащенням (купувати лише те, без чого дійсно не можна зайнятися шиттям), то на старті можна обійтися 12–15 тис. гривень. Якщо ательє одразу облаштовувати за всіма правилами (закуповувати кілька швейних машинок, праски й дошки, манекени, дзеркала, лампи, столи для розкрійників тощо), то початкові вкладення обійдуться близько 40 тис. гривень.

Працюючи над бізнес-планом, варто підрахувати не тільки суму стартових вкладень, а й визначити прогнозований період окупності. Власна справа вважається вигідною, якщо вкладений капітал вдасться окупити впродовж перших двох років роботи.

Ті, хто не знає, як писати бізнес-план швейного підприємства, приклад без проблем знайдуть в інтернеті. Далі шаблон необхідно лише адаптувати під особливості власної справи. У такий спосіб можна скласти бізнес-план пошиття постільної білизни, одягу, інтер’єрного текстилю тощо.

Підбір приміщення

Один із пунктів до мануала як розпочати швейний бізнес — вибір приміщення. Коли мова йде про ательє, то успіх майбутньої справи суттєво залежить від вдало вибраної локації.
На відміну від цеху, ательє може обійтись і невеликою площею. У цьому є свої переваги:

  • оренда чи купівля невеликого приміщення обійдеться дешевше;
  • невелике приміщення можна знайти в місцях із високою відвідуваністю, що сприяє потоку клієнтів (наприклад, у торговому центрі чи в одному з будинків ЖК).

Вибираючи приміщення для майбутнього ательє важливо, щоб у ньому були:

  • якісне освітлення (крім денного світла, має бути можливість облаштування додаткового);
  • нова електропроводка, яка може витримати навантаження швейного обладнання;
  • комфортна температура впродовж усього року;
  • справна вентиляційна система;
  • водопостачання і каналізація.

Розміри та планування приміщення мають бути зручними для розташування всього швейного обладнання, столів, великого дзеркала, а також комфортної для клієнтів кабінки для примірок. Від площі приміщення залежить вартість його купівлі чи оренди. Але в бажанні заощадити для облаштування ательє не варто вибирати варіант, площею меншою, ніж 10 м2.

Обладнання для ательє

Одна з основних статей витрат, без якої не обходиться жоден бізнес-план ательє з пошиття одягу — закупівля спеціального приладдя, техніки. Якщо обладнання для швейного цеху зазвичай вимірюється десятками одиниць, то у випадку з приватним ательє ця стаття витрат буде відчутно меншою.

Відповідь на запитання «Що купити для облаштування ательє?» залежить від наявного бюджету, а також майбутньої специфікації майстерні (займатиметься тільки постільною білизною, пошиттям верхнього одягу чи надаватиме універсальні швейні послуги).

У перелік базових речей входять:

  • Швейні машини.

Навіть у невеликому ательє знадобиться не одна швейна машинка, а декілька — різних видів. Це розширить перелік послуг, які можна надавати клієнтам. В ідеалі у швейній майстерні мають бути пряморядкова, петельна та плоскошовна машинка.

  • Оверлок.

Цей особливий різновид швейної машинки дає змогу виконувати обмотування зрізів на тканинах.

  • Стіл для розкроювання матеріалів.

В ідеалі краще вибирати сучасну модель з уже нанесеною лінійкою-розміткою.

Крім того, у кожному ательє мусять бути:

  • манекени;
  • столи й стільці для майстрів;
  • набір ножиць, лекал, лінійок;
  • професійна праска та дошка для прасування;
  • стелажі та шафи для зберігання тканин, ниток, фурнітури, інших витратних матеріалів.

Не менше значення має зручна примірювальна з вішаками та великим дзеркалом.

Підбір персоналу

Щоби бізнес міг приносити бажаний прибуток, важливо правильно організувати роботу ательє, підібравши кваліфікований персонал. Якщо це маленька майстерня, то цілком можна обійтись і власними силами, без найманих працівників.

З розвитком бізнесу, коли замовлень побільшає, для ефективності роботи доведеться розширити колектив, ввівши в нього 1–2 швачки, закрійників, за потреби модельєрів. Наймаючи працівників, важливо враховувати не тільки їхні професійні, а й комунікативні навички. Адже колектив — це обличчя ательє. До речі, найлегший спосіб пошуку потрібних фахівців — через сервіс OLX, де є велика кількість оголошень про пошук праці від майстрів швейної справи різної кваліфікації.

Документи для відкриття швейного бізнесу

Плануючи, як відкрити швейний бізнес, важливо не забути й про юридичну сторону. Легалізація власної справи дасть можливість у майбутньому уникнути проблем із податковою службою. Узаконений бізнес — це можливість оформити страховий стаж для себе й найманих працівників, отримати соціальні гарантії від держави.

Для офіційної реєстрації швейного ательє власник бізнесу має оформити його в податковій службі. Для того, щоб розпочати власну справу у швейному сегменті, не знадобляться жодні додаткові дозволи. Власник бізнесу мусить лише звернутися в податкову службу й оформити одну з форм підприємницької діяльності — ТОВ, ПП чи ФОП. Про те, як це зробити ми вже розповідали в статті “Як відкрити ФОП: усе, що потрібно знати підприємцям-початківцям“.

Далі підприємцю треба визначити КВЕД на діяльність. Такі коди визначаються відповідно до спеціалізації ательє. Скажімо, для майстерень одягу підійдуть 95.29 чи 52.74. Якщо основний напрямок роботи — пошив верхнього одягу, то оптимальний код КВЕД — 14.12, для шиття зі шкіри — 14.11.

Наступний етап паперової справи — укладення договору про оренду приміщення чи купівля нерухомості під бізнес. Також для відкриття ательє у вибраному приміщенні треба отримати дозвіл від пожежної служби.

Отже, для того, щоб розпочати власну справу у швейному сегменті, необхідно визначитися зі спеціалізацією, вибрати приміщення, скласти бізнес-план, закупити необхідне обладнання, а також оформити потрібні дозволи й підприємницькі документи. А запропонувати свої послуги чи знайти працівників завжди можна за допомогою сервісу OLX.

    Вашу заявку відправлено
    Помилка