Як розпочати власний бізнес у ніші секонд-хенду

Як розпочати власний бізнес у ніші секонд-хенду | OLX.ua

Продаж б/в речей стає дедалі популярнішим в Україні, адже люди цінують не тільки доступність, але й унікальність одягу та аксесуарів. Наразі ніша ще далека від перенасичення, але конкуренція постійно зростає.

У Києві, наприклад, цьогоріч з’явилося багато нових магазинів секонд-хенду. Вони пропонують широкий вибір товарів: від вінтажного одягу до майже нових аксесуарів відомих брендів. Окрім того, розвиваються онлайн-платформи для продажу б/в речей, де користувачі можуть не тільки купувати, але й продавати одяг. Це забезпечує систематичне оновлення асортименту та приплив покупців. З іншого боку, така кількість нових гравців призводить до того, що магазинам доводиться вкладати більше зусиль у маркетинг та виокремлення своєї унікальної пропозиції серед інших, аби залучити й утримати клієнтів.

У цій статті детально розглянемо, як розпочати власний бізнес секонд-хенд.

Що можна продавати в магазині секонд-хенду | OLX.ua

Що можна продавати в магазині секонд-хенду

Секонд-хенд — це не тільки одяг. Асортимент речей може бути неймовірно широким. Йдеться також і про фірмовий секонд-хенд. Тому підприємці можуть обрати для себе спеціалізацію або в одній конкретній категорії, або ж поєднати декілька напрямків для більшої диверсифікації товарів.

Елітні речі

Нові люксові та брендові речі б/в завжди мають попит у вищих колах суспільства завдяки високій якості, унікальності та статусності. Для успішних продажів такого одягу в Україні важливо орієнтуватися на вікову категорію від 25 до 50 років, яка цінує насамперед добротність. Першочергово необхідно перевіряти автентичність продукту та його стан, щоб запобігти можливим проблемам із покупцями.

Одяг, який був у використанні

Ця категорія товару є основною для більшості магазинів секонд-хенду в Україні. Цільова аудиторія — люди від 15 до 60 років, які шукають якісний одяг за доступними цінами. Реалізовувати його порівняно легко, головне — ретельно відбирати товари без дефектів, орієнтуючись на якість матеріалу. Це те, що насамперед слід врахувати, якщо ви міркуєте, як відкрити секонд-хенд на вагу.

Взуття

Взуття займає чільне місце у гардеробі. Адже йдеться не лише про стиль і комфорт, але й про функціональність. Незалежно від модельного ряду та дизайну, першочерговою є якість. Якщо взуття має очевидні ознаки зношеності, продати його буде важче. Тому важливо звертати увагу на підошву, внутрішню частину та загальний зовнішній вигляд.

Сумки й аксесуари

Сумки — незамінний аксесуар у гардеробі жінки. Вони не тільки практичні, але й слугують модним акцентом. Зокрема, жінки віком 20–50 років віддають перевагу стильним і якісним сумкам та аксесуарам. Брендові моделі користуються особливою популярністю і можуть принести високий прибуток продавцям. При цьому важливо гарантувати автентичність продукції та її бездоганний стан.

Сумки й аксесуари | OLX.ua

Товари для інтер’єру

Створення затишку в домі — завжди у моді. Покривала, декоративні подушки, штори прикрашають інтер’єр, додаючи йому унікальності. Люди, особливо господині віком 30–60 років, шукають у секонд-хенді якісні товари для дому. Тож потрібно, щоб товари були без дефектів, з добротних матеріалів та мали естетичний вигляд.

Антикварні, раритетні речі

Рідкісні вінтажні речі початку XX століття, як-от аксесуари, прикраси чи декор для дому, користуються попитом серед колекціонерів та любителів старовини. Якщо ви замислюєтеся над тим, де можна продати антикваріат, то слід розуміти, що такий товар переважно розрахований на вузьку аудиторію, але водночас може й мати високу вартість. Головне — ретельно дослідити історію речі та пересвідчитися у її автентичності перед продажем.

Категорії товару для продажу в секонд-хенді

Як відкрити секонд-хенд? Насамперед необхідно ретельно розібратися у категоріях продукції. За якістю секонд-хенд розділяють на такі категорії: сток, люкс, крем, екстра, а також сорти: 1-й, 2-й та 3-й. 

Сток, люкс, крем та екстра — це сучасні високоякісні речі, які зберегли майже ідеальний стан. Вони презентують бренди, і часто їх продають із бірками та цінниками, а вартість такого одягу зазвичай вища. 

Секонд-хенд 1-го сорту. Йдеться про товари без дефектів або видимої зношеності: сучасний та стильний одяг. Ці речі — гарної якості та можуть бути і трендовими, і класичними. 

Речі 2-го сорту мають незначні ознаки користування ними або вже не відповідають модним тенденціям.

Одяг 3-го сорту характеризується помітними пошкодженнями. Такі речі використовують із технічними цілями, а не для особистого вжитку.

Де взяти одяг для продажу

Основна відмінність секонд-хенду полягає в особливостях закупівлі та класифікації товару. Ці магазини отримують одяг з різних джерел і зазвичай великими партіями, які потребують ретельного відбору. Класифікація передбачає видалення пошкоджених речей, сортування за категоріями і якістю, а також адаптування асортименту відповідно до сезонних трендів та попиту. Влітку акцент зміщується на легкий одяг, взимку — на теплі речі. Це дозволяє магазинам залишатися актуальними протягом усього року і приваблювати клієнтів різноманітністю товарів.

Де беруть секонд-хенд? Тут важливо розуміти свою цільову аудиторію та відповідно підбирати постачальників. Секонд-хенд — це не лише одяг у мішках. Скажімо, з Європи постачають одяг, який просто не був проданий. Він відрізняється вищою вартістю, особливо якщо брендовий. Водночас в Україні працюють постачальники, що пропонують товари з місцевих магазинів.

Ще один варіант — співпраця для отримання «списаних» колекцій. Ви можете відкрити універсальний сток або спеціалізований дисконт одного бренду. Домовитися з великими мережами, аби купити брендові речі б/у, може виявитися важко, оскільки більшість із них уже мають дисконтні магазини. Однак, якщо магазин не продає сток, він, імовірно, зацікавлений у реалізації товарів із певним доходом.
Сучасні технології роблять процес вибору постачальника простішим. Тому доволі легко знайти речі, аби відкрити чоловічий, жіночий чи дитячий секонд-хенд інтернет-магазин. Та, враховуючи чисельність пропозицій, вкрай важливо ретельно вивчити відгуки про них та оцінити їхню репутацію. Крім того, не забувайте й про необхідність перевірки документів: свідоцтва санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікату санітарної обробки речей та накладних на постачання. Перед початком співпраці укладайте договір для визначення умов та взаємних обов’язків.

Скільки потрібно грошей | OLX.ua

Скільки потрібно грошей

Щоб продавати б/в речі через інтернет, значні інвестиції не знадобляться. Можна розпочинати навіть без великого асортименту, збуваючи власні речі або товари, які вдалося знайти за вигідною ціною. Такий підхід гарантує мінімальні початкові витрати.

  • Не потрібно орендувати магазин чи склад. Достатньо мати місце для зберігання товарів.
  • Немає потреби реєстрації бізнесу за невеликих обсягів продажу.
  • Можливість не платити за розміщення оголошень, використовуючи безкоштовні платформи та соціальні мережі.
  • Гнучкість у виборі асортименту: можна спеціалізуватися на певних категоріях товарів або перепродавати різноманітні речі.

Відкриваючи офлайн-магазин секонд-хенду, слід враховувати дещо інші первинні витрати.

  • Оренда або купівля приміщення.
  • Придбання обладнання: стелажі, вішаки, касовий апарат тощо.
  • Реклама та маркетинг для залучення клієнтів.
  • Реєстрація бізнесу та отримання необхідних ліцензій.
  • Наймання персоналу, якщо це необхідно.

Та є і значні переваги магазину порівняно з поодинокими продажами в інтернеті.

  • Стабільний потік клієнтів завдяки фізичній точці продажу.
  • Можливість презентації товару.
  • Ширший асортимент товарів.

До слова, орієнтовна сума інвестицій може суттєво відрізнятися залежно від місця розташування, розміру магазину та первинного запасу товару. Реєстрація та організаційні питання також потребуватимуть вкладень.

Тож, якщо ви саме міркуєте над тим, як відкрити магазин секонд-хенду та спланувати бюджет, далі — інформація для вас. Є декілька методик розрахунку рентабельності. Зазвичай очікуваний чистий прибуток щодо загальних витрат складає не менше 30–50%. Тут уже враховано непродані залишки, які не мають перевищувати 30%. Вартість самого товару, як правило, становить 30–35% від його роздрібної ціни.

Як заробити на секонд-хенді? Для оптимізації фінансової стратегії рекомендується відразу визначити цілі та денні загальні витрати. Це допоможе встановити точку беззбитковості. Наприклад, якщо середньоденні витрати складають 220 грн, тоді магазин має реалізувати товарів на суму 440 грн, щоб покрити ці витрати. Все, що перевищує цю суму, вже вважається чистим прибутком, що становить 50%.

Як відкрити магазин

Відкриття магазину та бізнес на секонд-хенді — це доволі складний процес, який потребує чіткого планування, пошуку місця, де можна продати б/в речі, та уважності до деталей. При цьому слід дотримуватися певних рекомендацій і знати правила торгівлі секонд-хендом.

Бізнес-план

Перш ніж інвестувати гроші та вкладати свій час, важливо розробити чіткий бізнес-план. Він повинен включати складові, перелічені нижче.

  • Аналіз ринку: вивчіть свою цільову аудиторію, конкурентів та потенційний обсяг продажів.
  • Фінансову модель: проведіть прогноз доходів та витрат, визначте початкові інвестиції та очікуваний термін окупності.
  • Маркетингову стратегію: опишіть, як ви будете просувати свій магазин і залучати клієнтів.
Як відкрити магазин | OLX.ua

Вивчення документації

  • Дозволи та ліцензії: з’ясуйте, які дозволи та ліцензії необхідні для вашого типу бізнесу.
  • Реєстрація бізнесу: оформіть відповідні документи для реєстрації юридичної особи (в Україні це ФОП або ТОВ).
  • Сертифікати: для деяких різновидів товарів можуть вимагатися сертифікати якості.

Вибір розташування

Місцеперебування відіграє неабияку роль в успіху роздрібного бізнесу. Оберіть локацію, де є великий пішохідний трафік, доступ до транспорту та достатньо паркувальних місць. Враховуйте й рівень конкуренції в районі. Адже це безпосередньо впливає на ваші  маркетингову стратегію та продажі.

Площа магазину має бути достатньою для комфортного розміщення всього асортименту та забезпечення зручного доступу покупців до товарів. Маленький секонд-хенд вигідний у районі з низькою конкуренцією, де кожен квадратний метр простору ефективно використовується. З іншого боку, більша площа дозволить вам запропонувати ширший вибір товарів, а це вже неабияка перевага у місцях з високою конкуренцією.

Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть вам успішно відкрити та розвивати ваш магазин.

Як продати на OLX

Де продавати одяг в інтернеті? OLX — один із найбільших міжнародних онлайн-сервісів оголошень, що дозволяє користувачам купувати та продавати різноманітні товари зручно. Тут ви можете збувати і поодинокі речі, і створити невеличкий бізнес на постійній основі або ж магазин із великим асортиментом. Для того, щоб реалізувати продукцію на OLX, слід рухатися покроково.

  • Реєстрація. 
    Спочатку потрібно зареєструватися на платформі, створивши акаунт.
  • Оголошення.
    • Фотографії. Завантажте якісні світлини товару. Яскраві, чіткі зображення з різних ракурсів підвищують довіру.
    • Детальний опис. Опишіть товар докладно, зазначивши всі характеристики, особливості та стан.
    • Ціна. Визначте конкурентну вартість, вивчивши аналогічні оголошення на OLX.

Персональний інтернет-магазин секонд-хенду

У разі, якщо ви плануєте продавати багато товарів, рекомендується використовувати персональний OLX-магазин. Це дозволить:

  • організувати всі ваші оголошення в одному місці;
  • збільшити довіру до вас як до продавця завдяки професійнішому вигляду;
  • використовувати додаткові інструменти просування. Наприклад: пакет розміщення від OLX. Так ви опублікуєте більше оголошень.

Оперативне та уважне реагування на запитання потенційних покупців підвищує шанси на продаж, оскільки гарний сервіс часто є вирішальним фактором для покупців. Також дуже важливо бути обережними, здійснюючи фінансові операції. OLX чудово з цим справляється, пропонуючи OLX Доставку.

Як продати речі на OLX? Використовуючи цю платформу для продажу, пам’ятайте про чесність та прозорість, а також якісний сервіс.

Висновок

Тож для того, щоб відкрити секонд-хенд, потрібно мати добре продуману бізнес-модель, яка включає закупівлю якісних товарів, враховує сезонність і здатна адаптуватися до конкуренції в ніші. А правильний вибір розміру магазину та ефективна комунікаційна стратегія забезпечать вам прибутковість.

Також звертаємо вашу увагу, що OLX пропонує, зокрема, й опцію придбати уже готовий бізнес на секонд-хенді. Поміркуйте: можливо, варто скористатися такою нагодою, якщо ви хотіли б спростити собі це завдання і відразу зосередитися на розвитку справи. 

Бажаємо легкого досягнення цілей і нових бізнес-ідей!

    Вашу заявку відправлено
    Помилка