Як працювати з постачальниками

Як працювати з постачальниками | OLX.ua

Погодьтеся, ми з вами вже просто звикли до широкого вибору товарів на ринку. Однак чи задумуються клієнти (та й навіть бізнес-початківці), звідки саме продавці їх отримують? Відповідь доволі проста: вони підібрали надійних постачальників і працюють із ними на постійній основі. Адже товари власного виробництва теж передбачають постачання сировини. 

Хто такі постачальники товару, де їх шукати і за якими критеріями обирати, ми вже з’ясували. Далі ж постає запитання: як вибудувати довготривалу співпрацю? Перш ніж розпочати, важливо розібратися з основами вибору надійних партнерів. Це і розглянемо з вами у статті.

Договір постачання: основні умови та помилки

Це юридичний документ, що регулює співпрацю між постачальником та покупцем (власником бізнесу) щодо передачі товарів. Нерідко і власники, й продавці нехтують цими правилами, що надалі, імовірно, спричинятиме юридичні та фінансові проблеми. 

Серед найчастотніших помилок:

  • занадто стислий опис умов співпраці, тож у процесі реалізації чимало залишається без гарантій;
  • некоректні фінансові операції (а саме це нерідко створює труднощі й навіть призводить до судових позовів);
  • відсутність відповідальності за порушення умов договору.
Договір постачання | OLX.ua

Задля уникнення будь-яких небажаних наслідків важливо, щоб типовий договір постачання містив усі обов’язкові пункти. Окрім того, необхідно їх ретельно прописати.

Основні умови постачання товару

Чітко вказані номенклатура, обсяг, терміни доставлення, а також вимоги щодо зберігання і транспортування товарів. Зазвичай це займає значну частину документа, однак та гарантує надалі прозорість процесу дистрибуції. Постачальники — це ваші партнери, тож і вони зацікавлені в укладанні відповідного договору.

Схеми оплати

Усі варіанти мають бути чітко зафіксовані в договорі. Врахуйте й можливість відтермінування платежу або оплату частинами. 

Згідно з чинним законодавством України, співпраця з постачальниками здійснюється з двох основних рахунків: 631 — для вітчизняних партнерів (зазвичай основний потік фінансів відбувається саме через нього), 632 — для іноземних (для всіх, хто не є громадянином нашої держави, заборгованість і схеми погашення вираховуються у валюті). 

У разі, якщо обидві сторони є платниками ПДВ, покупець (власник бізнесу) має право на зменшення суми податку, зареєструвавши накладну. Притім під час імпорту доволі часто з’являється й додаткове фінансове зобов’язання. 

Відповідальність сторін за порушення умов | OLX.ua

Відповідальність сторін за порушення умов договору

Важливо, щоб вони не суперечили чинному законодавству й захищали вас як власника бізнесу від ненадійних партнерів. Якість товарів, наприклад, має відповідати стандартам і вашій домовленості.

Ризики та їх розподіл

Транспортування, особливо у разі імпорту за рахунком 632, нерідко ставить під загрозу цілісність товару та його вчасне доставлення. Тож визначеність, хто саме покриває пов’язані з цим ризики, помітно спростить процедуру, якщо домовленості буде порушено. Зазначимо, що частина зобов’язань — на власникові бізнесу, тому договір не є одностороннім зобов’язанням лише постачальника.

Додаткові умови співпраці

Тут йдеться про те, що передбачає специфіка товару. Вони можуть включати умови повернення, гарантії стандартів якості, зміни обсягу поставлення, затримки тощо. Врахуйте ці моменти й обговоріть із постачальником, щоб убезпечити вашу співпрацю та сприяти їй надалі.

У чому різниця між договором купівлі продажу та поставки? Перший зазвичай стосується одноразових угод, водночас другий — довготривалості та регулярності. 

Не варто сприймати процес укладання договору як зайву бюрократичну процедуру. Якщо це необхідно, приділіть йому трішки більше уваги, ніж ви очікували. Щонайперше, це ваша безпека та гарантія прозорої співпраці. 

А щоб не витрачати власний час на вивчення законодавства й уникнути помилок, можете скористатися послугами юриста і бухгалтера. Так ви достеменно знатимете, що все прозоро. А на OLX уже зібрані оголошення від фахівців, які готові допомогти.

Як спілкуватися із постачальниками | OLX.ua

Як спілкуватися із постачальниками

Техніки ефективної комунікації, емоційний інтелект, логіка та вміння торгуватися — ось що допоможе вам у цій нелегкій справі. Та приводів для хвилювань немає. Постачальники — це такі самі люди, як і ви. Тож, налаштувавши себе на позитивний результат, неодмінно його досягнете у переговорах. 

За твердженням американського підприємця Роберта Айгера, «переговори мають призводити до компромісів», тому будьте готові, що ваші партнери також захочуть внести зміни у документацію, ціноутворення тощо. OLX зібрав три топові поради, як спілкуватися з постачальниками, щоб не постраждала жодна зі сторін.

Ретельно перевіряйте товар і документи

Щоразу, отримуючи нову партію, необхідно ретельно перевіряти не лише сам товар щодо його відповідності заявленим характеристикам, але й супровідні документи. Пам’ятайте: саме для цього ви укладали договір постачання товару під реалізацію та встановлювали стандарти. 

Приймання товару не має суперечити цим чинникам. Так ви уникнете ймовірних проблем із якістю та юридичних непорозумінь. У разі, якщо помічені порушення будь-яких домовленостей, заручіться підтримкою юриста й обговоріть усе з постачальником. Відкритий діалог дозволить виявити проблемні місця вашої співпраці, щоб надалі їх вирішити. Іноді проблема — у службі доставлення або підрядниках, тож важливо, аби ваш партнер був також зацікавлений розв’язати конфлікт.

Просіть знижку | OLX.ua

Просіть знижку

Під час переговорів не соромтеся запитувати про можливі акції чи бонуси, особливо якщо ви плануєте довготривалу співпрацю або замовлення значної кількості товару. На що розраховувати? Знижки за об’єм, податковий кредит, оплата частинами, комбо-набори або інші ексклюзивні умови співпраці, передбачені специфікою вашого бізнесу. 

Перегляньте стереотип, що торгуються лише ті, у кого справи йдуть кепсько! Навпаки, той, хто володіє техніками ведення переговорів, зазвичай є власником великого бізнесу (або на шляху до цього). Знижка аж ніяк не свідчить про обмеженість ваших фінансових можливостей — лише про вміння домовлятися.

Користуйтеся безкоштовними зразками продукції

Як зрозуміти, що вам підходить саме цей постачальник товарів, та встановити стандарт якості для співпраці? Звісно ж, спробувати! 

Чимало постачальників пропонують безоплатні зразки своєї продукції, і OLX радить скористатися цим за будь-якої нагоди. Так ви оціните якість перед замовленням великої партії, а також протестуєте новинки серед клієнтів. Ця ініціатива має переваги для всіх сторін бізнес-процесу: і для власників, аби бути впевненими у продукції, і для постачальника, щоб запобігти ризику відмови від товарів під час гуртової закупівлі, й для потенційних покупців. 

Завдяки тестовим зразкам ви вплинете, зокрема, й на лояльність, тож до вас повертатимуться. Знову ж таки безоплатні зразки — не показник «бідності» бізнесу, а ефективний метод превентивної оцінки товару та можливостей його реалізації.

Висновок

Якісна співпраця із постачальниками — запорука успіху будь-якого бізнесу. Важливо не лише знайти надійних партнерів, але й вибудувати з ними довготривалі відносини на основі чесності, взаєморозуміння й вигідних умов. Тож скористайтеся цими порадами, щоб мінімізувати ризики й забезпечити стабільне постачання товарів. 

І пам’ятайте: вас як власника бізнесу характеризуватимуть не лише клієнти, але й асортимент, взаємини з партнерами та новинки, що ви пропонуєте. Щоби цього  досягти, слід бути відкритими, вести діалог, домовлятися і пробувати нове. Усе це вдасться легше з OLX!

    Вашу заявку відправлено
    Помилка