Бізнес у маленькому місті: ідеї для підприємництва
Зміст
Ідея започаткувати свій бізнес з’являється мало не в кожної людини. І в кожного для цього є свої причини. Комусь важливо мати можливість працювати на самого себе, хтось планує збільшити свій дохід, для когось важливо мати більше часу та свободи. Проте головною мотивацією та основою для досягнення успіху є прагнення до самореалізації. Адже займатись улюбленою справою, розвиватися, вдосконалюватися та отримувати за це гідний прибуток — це ідеальне поєднання, якого можна досягти в бізнесі.
У чому особливість бізнесу в містечку
Ідеї для бізнесу в маленькому місті спроможні надихнути не менше, ніж у великих містах. Проте їхня направленість та організація мають свої особливості. Вони залежать від потреб населення того продукту чи послуг, які бізнесмен-початківець планує надавати. Замислюючись про відкриття власної справи, необхідно насамперед визначити потреби оточення. Воно дає найкращу підказку щодо того, який бізнес варто відкрити.
Що можна відкрити в маленькому місті
Зазвичай у невеликих містах найбільший запит мають бізнеси, які пов’язані з побутом людини. До нього пряме відношення мають сфери:
- Торгівля продовольчими та непродовольчими товарами. Харчові продукти, одяг входять у перелік базових потреб людини, тому вони завжди будуть мати попит у населення.
- Побутові послуги. Спроможні покращити якість життя, до чого прагне кожна людина, незалежно від місця проживання.
- Сільськогосподарське виробництво. Зазвичай малі містечка розташовані в безпосередній близькості до сільськогосподарських угідь, що дає можливість організувати тепличний бізнес у селі чи тваринництво. А невелика відстань між виробництвом та ринком збуту зменшує витрати на транспортування.
- Будівництво та ремонт. Будівельний бізнес у маленькому місті відкриває багато можливостей, оскільки саме жителі малих міст більше прагнуть до облаштування власного будинку на своїй ділянці землі.
- Інтернет-бізнес не має кордонів та не потребує дотримуватись умовностей, таких як прив’язка до певного місця чи часу.
Іншим не менш важливим аспектом є ресурси, які підприємець може залучити для ведення свого бізнесу. Перш ніж прийняти рішення про організацію бізнесу, необхідно замислитися про наявність відповідного капіталу, знань та працівників, які можуть стати надійними помічниками та однодумцями.
Який бізнес відкрити в маленькому місті — найкращі ідеї
Коли напрями для заснування бізнесу визначені, аспекти, на які варто звернути увагу, зафіксовані, можна починати розвивати справу. Однак, якщо досі немає ідеї для власного бізнесу, перегляньте список варіантів.
Ідеї сільськогосподарського бізнесу в провінційних містах
Організація сільськогосподарського бізнесу в маленьких містах має значні переваги, порівнюючи з мегаполісами. Щоб досягти успіху, варто використовувати особливості регіону, у якому розташоване місто.
Екологічні продукти
Сучасні споживачі все більше звертають увагу на органічність продуктів, які вони купують. Їх цікавлять чисті та екологічні продукти без штучних барвників, консервантів і пестицидів. Таке виробництво обходиться дорожче. Але ж споживачі також готові купувати якісну продукцію за високими цінами, чим однозначно варто скористатися. Це можуть бути, наприклад:
- перепелині яйця;
- свіже м’ясо курки, порося чи індички;
- органічні овочі та фрукти;
- мед із власної пасіки.
Облаштування ферми з виробництва екологічної продукції та її продаж — це хороші ідеї малого бізнесу в маленькому місті. Для реалізації проєкту необхідно залучити інвестиції для облаштування теплиці чи приміщення для тварин, для закупівлі добрив чи кормів, насіння, молодняку. Ці суми будуть коливатися від 30 до 200 тис. гривень залежно від розміру виробництва. Якщо ферма велика, необхідно врахувати витрати на заробітну плату робітникам, ветеринарам. Не варто забувати про сертифікати на продукцію від санепідемстанції. Окупність бізнесу становить 3–6 місяців.
Розсадник рослин
Якщо в місці проживання потенційного підприємця є особливо сприятливі умови для вирощування певного виду рослин (наприклад, хвойних або трав), можна подумати про створення для них розсадника. Торгівля насінням і саджанцями — хороший прибутковий бізнес у маленькому місті. Розмножуючи рослини, можна реалізовувати також супутні товари та надавати додаткові послуги.
Для цього бізнесу необхідно вкласти кошти в закупівлю посадкового матеріалу, добрив, хімікатів для захисту рослин. Ділянку варто облаштувати системою крапельного поливу, що дасть можливість зекономити на залученні додаткової робочої сили. У розхідну частину необхідно включити плату за оренду землі. Загалом капіталовкладення становитимуть 20–250 тис. гривень, а окупиться такий бізнес за 6–8 місяців.
Відкриття агротуристичного господарства
Ще одна цікава бізнес-ідея — ведення агротуристичного господарства. У рамки агротуризму входять різні ідеї для заробітку:
- кемпінг — оренда місць для наметів;
- гастрономія — харчування їжею з власного господарства;
- центр спортивного відпочинку — мотузковий парк, корт для тенісу, поле для ігрових видів спорту;
- мінізоопарк із сільськогосподарськими тваринами, незвичайними або з певного регіону.
Агротуризм — це перспективний власний бізнес у маленькому місті. Його можна поєднати з продажем сувенірів та літератури про краєзнавство. Розвиток такого бізнесу ще тільки набирає обертів і тому він потребує енергії ентузіастів, які люблять свою справу та віддаються їй на повну. Капітальні інвестиції можуть становити 50–350 тис. гривень, залежно від розміру об’єкта, послуг, які можна отримати на території агротуристичного господарства.
Ідеї виробництва в невеликих містах
Щоб розпочати власне виробництво в маленькому місті необхідно вивчити наявні ресурси, попит на продукцію та найближчих конкурентів.
Деревообробне підприємство
У багатьох районах розташування маленьких міст деревини не бракує. Це дає можливість розвинути деревообробне підприємство, починаючи від первинної обробки деревини й закінчуючи виготовленням виробів із дерева. Зазвичай таке підприємство потребує значних капіталовкладень, однак у цій сфері можливо знайти нішу з незначними витратами на облаштування підприємства.
Наприклад, оброблена деревина може бути використана для гравіювання. Почати можна з виготовлення невеликих дерев’яних виробів. У процесі розвитку можна брати й великі графічні проєкти. Досить придбати відповідне обладнання для гравіювання і розпочати виробництво різноманітних предметів інтер’єру, дерев’яних подарункових коробок або рекламних матеріалів, адаптованих до потреб конкретної компанії (наприклад, USB-накопичувачі в дерев’яному корпусі або фірмові коробки для вина).
Підприємства народного промислу
У маленьких містах часто дуже розвинені регіональні народні промисли, у яких, можна розвиватися. Наприклад, у карпатському регіоні поширене виробництво ліжників з овечої шерсті, які популярні в Україні та за її межами. Таке виробництво потребує певних знань, навичок та відповідного обладнання.
Почати виробництво можна у власному помешканні, що дасть можливість зекономити на оренді приміщення. Кошторис витрат на облаштування підприємства становить від 10 тис. гривень. Тож варто придивитися до такого типу підприємств, врахувати всі переваги, недоліки та внести корективи, зробити модернізацію виробництва та використати маркетингові засоби.
Швейне виробництво
Пошиття одягу, аксесуарів — це цікаві ідеї малого бізнесу в маленькому місті, особливо, якщо потенційний підприємець живе ідеями втілювати свої авторські проєкти та розбирається у сфері швейної промисловості.
Почати справу варто із закупівлі необхідного обладнання, адже від його справності та належної кваліфікації залежить якість готових виробів. Якщо таких знань недостатньо, необхідно залучити фахівця, який зможе правильно розрахувати необхідну площу виробничих приміщень, кількість швейного та кравецького обладнання, способи його монтажу. Основні складники швейного виробництва:
- приміщення виробничого цеху і складу з необхідними матеріалами;
- швейні машинки;
- сировина (тканини, фурнітура);
- кваліфіковані працівники.
Розмір капітальних вкладень залежить від обсягу виробництва та вартості обладнання. Суттєво зекономити можна, придбавши професійне обладнання, яке було у вжитку. Так вартість нових швейних машин, оверлоків та обладнання для обробки петель становитиме від 50 тис. гривень. Придбання вживаних машин зменшить витрати у 2–3 рази. Треба врахувати вартість тканин, фурнітури та ін. Рентабельність бізнесу може становити 50–60 %. Окупитися таке підприємство може за рік-півтора.
Бізнес у сфері послуг у маленькому місті
Сфера послуг і у великих містах, і маленьких містечках зазвичай доволі розвинена. Тому варто замислитися над організацією бізнесу, який не такий поширений.
Автомийка
Якщо у власності є ділянка, яка розташована близько від дороги з інтенсивним рухом, можна подумати про створення автомийки. І хоча останнім часом на ринку з’явилося чимало таких рішень, у невеликих містах варто звернути увагу на відстань між містами та автомийкою, адже можна знайти чи навіть мати місце, яке б привернуло більшу кількість клієнтів (наприклад, автомийка буде розташована між двома містами або біля дороги з інтенсивним рухом чи зі статусом державного значення). Ця бізнес-ідея має одну велику перевагу — автомийки практично не потребують обслуговування, а отже не потрібно наймати туди штатного працівника.
Офіс/коворкінг
Відповідно до сучасної тенденції віддаленої роботи, спричиненої насамперед пандемією COVID-19, усе більше співробітників або навіть компаній працюють віддалено. Проте довго працювати вдома не всім комфортно. Тому все більшої популярності набуває коворкінг.
У невеликому містечку можна відкрити затишний воркспейс. Цей вид бізнесу варто починати з оснащення такого офісу високошвидкісним інтернетом. Якщо таке офісне приміщення розташоване в оточенні природи, то можна облаштувати відкриту сауну чи джакузі, відпочинок біля басейну. Мінімальні витрати включатимуть оренду приміщення, облаштування його відповідними меблями та оплату підключення інтернету.
Еко доставлення
Відповідно до сучасних тенденцій у світі, люди все більше звертають увагу на харчування екологічними продуктами, купівлю свіжих овочів і фруктів. Заробітки у великих містах ростуть дуже швидко, і з кожним роком витрати на їжу зростають, тому сервіс преміумкласу, який доставляє свіжі біопродукти прямо від місцевих фермерів на замовлення, міг би зацікавити суспільство високою якістю продукції. Такий вид послуг є малозатратним, оскільки видатки стосуються питань перевезень невеликих партій вантажу.
Справи з мінімальними вкладеннями
Фінансові перешкоди заважають багатьом людям відкрити власний бізнес. Саме фінансовий аспект є найбільш неприємним чинником, оскільки він заважає зробити крок уперед. На щастя, є бізнеси, які не вимагають великих грошових витрат.
Хобі як засіб заробітку
Ще одна ідея, чим можна торгувати в маленькому місті без фінансового внеску — використовувати свої художні навички для створення цікавих робіт. На різних інтернет-майданчиках можна зустріти багато людей, які шукають унікальні вироби ручної роботи невідомих майстрів, художників.
Мистецький бізнес без особливих фінансових витрат може працювати, якщо є необхідні навички для створення такого типу робіт. Друга умова — важливо покладатися на власну креативність і винаходити інноваційні підходи, які мають шанс отримати ширший розголос.
Кваліфіковані послуги
Попит на кваліфіковану робочу силу надзвичайно великий. Досі бракує ремонтників, сантехніків чи будівельників. Комп’ютеризація суспільства призводить до того, що професії, пов’язані з ремонтом комп’ютерної техніки чи обслуговуванням смартфонів, також стають усе більшою прогалиною на ринку праці.
Якщо є конкретні, вузькі навички в тій чи іншій галузі можна відкрити власну компанію. Бізнес-ідея без значного фінансового вкладу в цьому контексті — це, наприклад, надання послуг із чищення комп’ютерів, заміни екранів смартфонів. Вкласти кошти необхідно в потрібні для роботи інструменти.
Дропшипінг
Це ще один спосіб, чим торгувати в маленькому місті без значних капіталовкладень. Щоб створити інтернет-магазин у маленькому місті не потрібно мати гроші на купівлю товарів для продажу — завдяки дропшипінгу можна торгувати без вкладень в асортимент. Оплата за нього відбувається тільки після продажу.
👉 Розпочни власну справу з OLX — відкривай інтернет-магазин з мінімальними інвестиціями.
Торгівля в маленькому місті
Відкриття власного магазину в невеликому місті може стати хорошою бізнес-ідеєю. Адже населенню завжди будуть необхідні їжа, одяг, господарські товари. Відповідь на питання який магазин відкрити в маленькому місті залежить від попиту населення на ті чи інші товари. Серед традиційних магазинів із продуктами першої необхідності важко вирізнятися. Тож можливо варто зробити ставку на напрями з меншою конкурентністю. Ось деякі ідеї:
- магазин одягу індивідуального дизайну;
- хобі-магазин;
- рибальський;
- зоомагазин.
Для відкриття магазину необхідно вибрати прохідне місце, де буває багато людей. Це можуть бути ринок, спальні райони чи центральні вулиці невеликих міст, які традиційно відведені для торгівлі. Розмір вкладень може бути від 30 тис. гривень і доходити до 500 тисяч. Окупність становить 2–8 місяців залежно від об’єму товарообігу.
Найперспективніші ідеї для бізнесу в маленькому місті
Найперспективніші бізнеси пропонують товари та послуги, які потребує більшість населення. Серед них:
- торгівля продовольчими та промисловими товарами;
- надання послуг, пов’язаних з побутом населення;
- будівельний бізнес;
- агропідприємництво.
Завдяки правильній організації виробництва чи торгівлі, високій якості продукції та обслуговування можна привабити багато клієнтів, які обиратимуть саме Вас.
Невигідні бізнеси в маленькому місті
В маленькому місті навряд чи будуть мати попит товари та послуги, які потребують великих витрат. Наприклад, купувати елітні автомобілі більш притаманно жителям великих міст. Стосується це й ідеї продавати коштовності чи дороге хутро. Тож перед започаткуванням власної справи, варто вивчити купівельну спроможність жителів маленького міста.
Відкриття бізнесу, який вимагає вузькопрофільних працівників, також не буде перспективним. Адже знайти таких спеціалістів в маленькому місті практично неможливо.
З правильним підходом, започаткувати власний бізнес у маленькому місті не так складно. Щоби підприємство було успішним потрібно оцінити попит, особливості місцевості та власні сили. Завдяки цьому працювати на себе буде не лише приємно, але й вигідно.